NFT'ler için oyun motoru geliştirmek isteyen Mythical Games, 75 milyon dolar yatırım aldı
Categories
Genel

NFT’ler için oyun motoru geliştirmek isteyen Mythical Games, 75 milyon dolar yatırım aldı

Yeni nesil bir oyun stüdyosu olma hedefi ile yola meydana çıkan Mythical Games, yeni bir yatırım aldığını duyurdu. Son dönemlerin en popüler konularından biri olan NFT‘ler üzerinde çalışan Mythical Games, edindiğimiz bilgilere tarafından B serisi yatırım turunda 75 milyon dolar yatırım aldı.

Laf konusu 75 milyon dolarlık B serisi yatırım turu WestCap liderliğinde gerçekleşti. Yatırım turuna, WestCap’in haricinde 01 Advisors, VaynerFund girişimin eski yatırımcıları konumunda bulunan Galaxy Digital, Javelin Venture Partners, Alumni Ventures ve Struck Capital da katıldı.

Alınan 75 milyon dolarlık yatırım ile birlikte Mythical Games’in bugüne kadar aldığı toplam yatırım ise 120 milyon dolara ulaştı. Hatırlatmak icabında Mythical Games, en son 2019 yılının Kasım ayında Javelin Venture Partners liderliğinde 19 milyon dolar yatırım almıştı.

2018 yılında Cameron Thacker, Chris Downs, Jamie Jackson, John Linden ve Rudy Koch tarafından Los Angeles’ta kurulan Mythical Games, oyun teknolojilerine özellikle de oyun motorlarına odaklanıyor. Mythical Games, edindiğimiz bilgilere tarafından alınan yeni yatırımı NFT’ler için oyun motoru için kullanacak.

Mythical Games tarafından geliştirilecek oyun motoru ile birlikte online NFT oyunları daha pozitif karşımıza çıkacak. Mythical Games’in bununla beraber Blankos Block Party isimli bir oyun üzerinde çalıştığını da belirtelim. Bu oyun içinde NFT avatarlar için bir pazar yeri de bulunacak. Kullanıcılar, pazar yer içinde laf konusu NFT’leri alıp satabilecekler.

Geçtiğimiz Nisan ayında Avalanche blockchain ağı üstünde çalışan web tabanlı bir oyun olan Avaxtars‘ı sizlere  aktarmıştık. Avaxtars oyunu içinde de NFT avatarlar ve bu avatarların alınıp satılabileceği bir pazar yeri yer alıyordu. Kısacası Blankos Block Party oyununun Avaxtars ile benzer özelliklere sahip olacağını söyleyebiliriz.