Fiyat performans canavarı en iyi oyuncu monitörleri
Categories
Genel

Fiyat performans canavarı en iyi oyuncu monitörleri

Satın alma kararı vermeden önce uyarı etmeniz gereken birincil nokta çözünürlük değeridir. Bu konuda tercihinizi yaparken ise donanımınızı göz önüne almalısınız. Sisteminizin gücüne tarafından; FHD, 2K veya 4K çözünürlüklü bir ürüne yönelebilirsiniz.

Keza panel tipi de monitörü seçim sebebi haline getiren unsurlardan biri oluyor. IPS paneller, geniş izleme açısı ve renkleriyle dikkat çekerken, TN paneller yenileme hızıyla öne çıkar. Hem VA panelli ürünler de karşımıza çıkmakta. 2.000 TL altı en iyi oyuncu monitörleri listemizde ise üç panel tipinde de alternatifler var.

Ekran tazeleme hızı ise oyuncu monitörlerinde en önemli kriterler aralarında yer alıyor. Bu kapsamda en az 75 Hz ürünlere yönelmeniz gerekirken, rekabetçi oyunlar oynayacaksanız veya çok zinde bir sisteminiz varsa 144 Hz ve üzeri değerleri tercih etmelisiniz.

Tepki süresi de sürat ile benzer noktalardan biri. MS (milisaniye) olarak ifade ettiğimiz bu bedel, monitördeki piksellerin harekete geçişindeki gecikmeyi ifade ediyor. Oyuncu monitörlerinde 1 ms tepki süresi ideal olacaktır.

Diğer yanlamasına monitörün bağlantı teknolojilerini de satın alma kararınızı vermeden denetleme etmelisiniz.

2.000 TL altı en iyi oyuncu monitörleri

Her ürün grubunda olduğu gibi oyuncu monitörlerinde de çok kabiliyetli ve üst segment modeller var. Ancak biz fiyat performans ürünlerini bir araya getirdik. Dilerseniz lafı uzatmadan derlediğimiz ürünlere geçelim.

1 – Asus TUF Gaming VG249Q1R 23.8″

Tayvan merkezli Asus’un TUF Gaming serisi ürünü, 23.8 inç boyutu ve FHD (1920x1080p) çözünürlüğüyle öne çıkıyor. bununla birlikte IPS panele sahip cihaz, yüksek gösterme kalitesi vaat ediyor. 144 Hz tazeleme hızı ve 1 ms tepki süresi de rekabetçi oyunlar için yerinde bir profil çiziyor.

Asus TUF Gaming VG249Q1R 23.8″

2.000 TL altı en iyi oyuncu monitörleri listemideki aygıt, gecikmeyi ortadan kaldıran FreeSync teknolojisine de sahip. Shadow Boost teknolojisi baştan sona karanlık bölgelerdeki detayları da kolayca görebilirsiniz.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

2 – LG 24GN650-B 23.8″

Derlememizde fiyat performansıyla öne çıkan bir diğer mahsul ise LG’nin 23.8 inç boyutundaki monitörü oldu. FHD çözünürlüklü aygıt, 144 Hz tazeleme ve 1 ms tepkime süresine sahip. Hem IPS ekranı doğruca manzara kalitesiyle de dikkat çekiyor.

LG 24GN650-B 23.8″

Diğer yandan FreeSync desteği de monitörde gecikmeyi önlüyor. Cihazın eğimi ayarlanabilir standı da artıları aralarında yer alıyor.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

3 – AOC C24G2U/BK 23.6″ Curved

2.000 TL altı en iyi oyuncu monitörleri listemizin üyesi, 23.6 inç boyutunda ve FHD çözünürlüğünde. Cihazın en uyarı çeken noktası ise 165 Hz tazeleme hızı oluyor. VA panele sahip mahsul, FreeSync Premium ile akan ve yırtılmasız görüntülerle oyun deneyimi vaat ediyor. Hem cihazın 1 ms tepki süresi olduğunu belirtelim.

AOC C24G2U/BK 23.6″ Curved

Cihazın kavisli tasarımı da oyun oynarken size atmosferi daha fazla hissettirmeyi amaçlıyor. Diğer yanlamasına üründe; VGA, HDMI ve Display portları yer alıyor.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

4 – Acer VG240YPbiip 24″

Derlediğimiz 2.000 TL altı en iyi oyuncu monitörleri arasındaki ürün; görüş kalitesi, tasarımı ve ses performansı ile ön plana çıkıyor. IPS panele sahip FHD çözünürlüklü aygıt, ince çerçevesiyle estetik tasarımıyla dikkat çekiyor. Ayrıca 2 Watt dahili hoparlörü bir uçtan bir uca monitör yüksek etkin ses performansı taahhüt ediyor.

Acer VG240YPbiip 24″

Öteki yana 144 Hz tazeleme hızı, 1 ms reaksiyon süresi ve FreeSync desteği cihazı oyuncular için cazip kılıyor. Ayrıca Blackboost teknolojisi karanlık sahnelerde detayları görmenize asistan oluyor.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

5 – ViewSonic VX2458-MHD 23.6″

Listemizde kendine yer bulan ViewSonic’in ürünü, FHD çözünürlüğe ve TN panele sahip. Cihaz, 144 Hz tazeleme ve 1 ms tepkime süresiyle de özellikle rekabetçi oyunlarda fayda sağlıyor. Hem monitörde; oyun, sinema, internet ve metin gibi bambaşka tatbik modları yer alıyor.

ViewSonic VX2458-MHD 23.6″

Diğer yanlamasına 2.000 TL altı en iyi oyuncu monitörleri derlememizde, yukarıda açıkladığımız ürünlere alternatif modeller yer alıyor. Bütün ürünlere ve fiyat bilgilerine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Önerdiğimiz bütün ürünlere buradan ulaşabilirsiniz.

6 – BenQ Zowie XL2411P 24″

7 – Samsung LC24RG50FQMXUF 24‘’

8 – Acer KG241QS 23.6″