Dijital lojistik girişimi Yolda.com, 1,9 milyon dolar yatırım aldı
Categories
Genel

Dijital lojistik girişimi Yolda.com, 1,9 milyon dolar yatırım aldı

İşletmelere parsiyel taşıma hizmeti sunan ve lojistik operasyon süreçlerini dijitalleştiren bir teşebbüs olan Yolda.com‘u sizlere daha önce aktarmıştık. Bugün edindiğimiz bilgilere tarafından Yolda.com, yeni bir yatırım aldığını duyurdu. Yolda.com tarafından paylaşılan bilgilere tarafından girişim, henüz birincil yılında 1,9 milyon dolar tutarındaki ikinci yatırım turunu kapattı. 

Andırmak gerekirse Dijital lojistik girişimi Yolda.com’un Collective Spark liderliğinde 830 bin dolar yatırım aldığını geçtiğimiz yılın Mayıs ayında sizlere aktarmıştık. Takriben 1 yılın arkasında ikinci yatırımını alan Yolda.com’un bugüne dek aldığı toplam yatırım ise 2,7 milyon dolara ulaştı.

Söz konusu 1,9 milyon dolarlık yatırımın Avusturya merkezli Speedinvest‘in liderliğinde gerçekleştiğini de ekleyelim. Speedinvest haricinde ise yatırım turuna şirketin eski yatırımcılarından olan Collective Spark ve öteki bütün melek yatırımcılar da katıldı.

Edindiğimiz bilgilere kadar Yolda.com’un zinde bir Seri A yatırım turuna hazırlandığını da ekleyelim. Bütün mevcut yatırımcılarının yatırıma dahil olmasının onlar için çok önemli olduğunu belirten Yolda.com kurucu ortağı ve CEO’su Volkan Özkan, yeni yatırımcısının ise Yolda.com’a globalleşme yolculuğunda zorlama vereceğini paylaştı.

İlk yılında parsiyel (LTL) taşımacılıkta fazla kayda değer nakliye hacimlerine ulaştıklarını da gösteren Özkan, yeni yatırımla hedeflerinin hizmet alanını tam kamyon yükü (FTL) çözümleriyle genişleterek takriben 10 kat büyümek ve Avrupa başta olmak üzere milletlerarası alanda faaliyet gösteren bir firma haline gelmek olduğunu da sözlerine ekledi. Bu hedefler doğrultusunda Yolda.com ekibinin 1 yıl içinde 2 kat büyüyeceğini de belirtelim.